W połowie czerwca rozgrywki zakończyła Nasza najstarsza drużyna, czyli Junior Młodszy (2006 i 2007). Co dalej z nastoletnimi piłkarzami? Kończymy przygodę i popularne dziękujemy za grę, Junior Starszy, a może kierunek piłka seniorska?

Cofnijmy się kilkanaście dni wstecz

W ostatniej kolejce tuż przed wakacjami #białostockietygrysy pokonały wysoko lokalnego rywala – ekipę Juniora Białystok, a kolejkę wcześniej – MŁKS Łomża, ostatecznie zajmując miejsce spadkowe.

– Pierwsza runda, jesienna znakomita, do tego świetne występy w Pucharze Polski – ogromny szacunek za cały sezon dla chłopaków i trenerów. W drugiej, czyli na wiosnę mnóstwo urazów i niestety już tak kolorowo pod względem wyników nie było. Nie jednak o wynik chodziło, a o rozwój i tutaj młodzież poczyniła ogromny postęp. Gra całego zespołu była naprawdę dobra, zadawalająca, niestety w obronie popełnianych było zbyt wiele błędów – jednak kiedy mieliśmy się uczyć jak nie teraz? – mówią włodarze APN Hattrick.

Co dalej?

W drużynie dojdzie na pewno do kilku zmian, ale co najważniejsze… “Tygrysia” młodzież sezon 2023/2024 zacznie od A-Klasy! Historia pisze się na Naszych oczach.

– Decyzje na pewno nie były łatwe, to duże wyzwanie organizacyjne jak i finansowe. Cały czas rozmawiamy, szukamy wsparcia dla drużyny jak i całej Akademii, bo przecież oprócz pięknej murawy na #HattrickArena, której poświęcamy mnóstwo czasu i pieniędzy, czeka Nas tam wiele prac związanych z infrastrukturą. Niesamowitym, jednak uczuciem jest to kiedy Nasza młodzież zostaje po treningu i chce poharatać jeszcze trochę w gałę, albo gdy dzwonią, piszą do Nas pytając czy mogą pograć w siatkonogę – super! Tak powinno być, po to budowaliśmy boisko – to też ich “dom”.

– Zakładając Akademię w planach marzyliśmy o swoim boisku, kolejnym krokiem była drużyna Seniorska. Mija 6 lat od powstania Akademii i dwa duże, milowe kroki już mamy, kolejny trzeci? Tak jest, ale spokojnie, powolutku – mówią z uśmiechem prezesi APN Hattrick.

Dlaczego drużyna Seniorska?

– Na pewno w podjęciu decyzji pomogły Nam wspólne rozmowy z trenerami grup młodzieżowych – są przecież ważną częścią APN Hattrick, nie musimy się z nimi zgadzać, ale szanujemy i liczymy z ich zdaniem, a tutaj argumenty były zdecydowanie za utworzeniem seniorów. Najbliższy sezon zaczniemy od popularnej “Serie A” – zaznaczają założyciele.

Plan przygotowań, zgrupowanie w Mrągowie, Puchar Polski, ale najpierw… test mecz.

Ekipa z rocznika 2006 i 2007 plan przygotowań już ma, oprócz gier kontrolnych, zgrupowania w Mrągowie, dojdą rozgrywki w Pucharze Polski oraz… uwaga test mecz. Zaszły też zmiany w sztabie, za drużynę odpowiadać będą Przemysław Masłowski oraz Bartosz Mazur.

– Wierzymy, że swoim doświadczeniem, a także komunikacją wpłyną pozytywnie na zespół i jeszcze bardziej rozwiną tych młodych ludzi, jednocześnie dziękujemy trenerowi Patrykowi Wiśniewskiemu, który wykonał kolosalną pracę z tą drużyną – zaznaczają prezesi.

Testy w drugoligowcu

Tak jak pisaliśmy kilka linijek wyżej w ekipie “The Tigers” zajdą zmiany. Dwóch graczy wraca z wypożyczenia do Jagiellonii z kolei  kolejnych dwóch po dobrym sezonie być może spróbuje swoich sił wyżej, a jeszcze jeden wraca do Irlandii.

– W czerwcu na testy udała się dwójka Naszych zawodników. Jeden z klubów drugoligowych jest mocno zainteresowany młodymi piłkarzami. Na ten moment trwają rozmowy, a my zrobimy wszystko, żeby ta dwójka sprawdziła swoich sił właśnie w drużynie, która wyraża chęć ich pozyskania, która jest wyżej notowana niż Nasz APN Hattrick. Na ten moment mają zasilić zespół rezerw, a później wszystko w ich nogach i… głowach. My ze swojej strony będziemy ich mocno dopingować i trzymać kciuki za ich rozwój. W lipcu szansę pokazania swoich umiejętności w jednej z czołowych Akademii w Polsce dostanie kolejna trójka Naszych graczy – kończą założyciele APN Hattrick.

Plan przygotowań:

18.07 – test mecz

22.07 – sparing z Supraślanką Supraśl

22.07 – sparing z Podlasiakiem Knyszyn

5.08 – sparing z Sky Białystok

12.08 – początek obozu w Mrągowie

19.08  – Puchar Polski

26.08 – Puchar Polski (przy awansie w meczu z 19.08)

2.09 – I kolejka w A-Klasie

Jednocześnie informujemy, że jeśli ktoś z młodych zawodników jest zainteresowany udziałem w test meczu prosimy o kontakt z trenerami lub wiadomość na adres mailowy – kontakt@apnhattrick.pl

Masłowski Przemysław – 516 163 855

Mazur Bartosz – 784 703 997