Ależ to było meczycho! Tak można określić piątkowe (25.08) spotkanie pomiędzy Naszą drużyną, a zespołem Magnata Juchnowiec w ramach Okręgowego Pucharu Polski

Ale po kolei…

W pucharowe spotkanie zdecydowanie lepiej weszli zawodnicy APN Hattrick, którzy już na początku objęli prowadzenie po bramce Gierasimczuka. Gdy wydawało się, że kolejne gole to kwestia czasu, niefrasobliwość obrońców “The Tigers” znakomicie wykorzystał zawodnik Magnata, który w bardzo łatwo sposób doprowadził do wyrównania. Pozytywnie na taki obraz sytuacji zareagowali gracze APN Hattrick, tworząc sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramek w kolejnych minutach, jednak brakowało jednego – wykończenia. Wynikiem 1:1 kończy się I połowa meczu.

Do przerwy 1:1,a później scenariusz, którego nie wymyśliłby Alfred Hitchcock

W II części kontrolę nad całym spotkaniem mieli zawodnicy APN Hattrick, ale nic z tego nie wynikło, a błędy i Nasze gapiostwo po raz kolejny wykorzystali piłkarze Magnata. Najpierw w przypadkowy sposób Nasz zawodnik trącił gracza Magnata w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Tu jednak górą był Niewiadomski, który w kapitalny sposób obronił jedenastkę wykonywaną przez zawodnika Magnata. Kilka minut później sędzia po raz kolejny użył gwizdka, dyktując rzut karny. Tym razem Magnat się nie pomylił i wyszedł na prowadzenie. Na domiar złego za faul, “czerwo” otrzymał Gawryluk. To był trudny okres dla Naszych Piłkarzy, którzy walczyli jednak do końca. Ok 85. minuty siły się wyrównały. Drugie “żółtko”, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał młody piłkarz Magnata.

Hattrick dzielnie dążył do wyrównania i ta sztuka udała się w 94 minucie! Dobrze dysponowany tego dnia Gierasimczuk podszedł do rzutu wolnego i… zdobył gola dającego wynik remisowy, doprowadzając tym samym do dogrywki.

Dogrywka i… karne!

W kolejnych 30 minutach bramki już nie padły i licznie zgromadzona publiczność doczekała się serii rzutów karnych, w których to lepsi okazali się Nasi gracze wygrywając 3:1. Warto zaznaczyć, bardzo dobrą postawę golkipera APN Hattrick, który obronił jeszcze dwie jedenastki, a w całym meczu aż trzykrotnie przechytrzył swoich rywali. Losowanie par II rundy już niebawem, z kolei inauguracja A- klasy – 3 września. APN Hattrick w 1. kolejce, w Zambrowie zmierzy się z GKS’em 1984 Rutki.

APN Hattrick Białystok – Magnat Juchnowiec 2:2 k. 3:1 / mecz rozgrywany w Juchnowcu

Bramki dla APN: Gierasimczuk x2